Anketa o farní pouti – výsledky

Letos poprvé se jedna naše nedělní mše svatá konala o pár kilometrů dál, než obvykle – v Cholině. Počasí bylo krásné, ale přesto se většina pozvaných bratří a sester na místo konání bohoslužby nedostavila. Otec Tomáš následeně požádal prostřednictvím ankety v domácím kostele o sdělení, zda má tento nápad v budoucnu opustit, nebo v něm pokračovat.

Výsledky ankety:

Celkem odevzdaných hlasů:   41

Ze čtyř možných odpovědí bylo vybírano takto:

1) na pouti jsem letos v září byl a rád bych šel příští rok zase:     23 osob (56,1 %)

2) na pouti jsem letos v září nebyl, ale rád bych šel příští rok:     10 osob (24,4 %)

3) na pouti jsem letos v září nebyl a příští rok bych nešel zase:     6 osob (14,6 %)

4) na pouti jsem letos v září byl, ale příští rok už bych znovu nešel:     2 osoby (4,9 %)

Z uvedených výsledků je patrné, že přívnivci pouti jsou v jednoznačné převaze (80,5 % hlasujících). Tento optimismus je však třeba rozumě mírnit, protože přibližně dvě třetiny pravidelných návštěvníků našich bohoslužeb se k otázce vůbec nevyjádřily.

Pro dlouhodobější budoucnost naší nedělní pouti do Choliny bude tedy zvláště důležité, jak se k věci nakonec postaví zatím neutrální věřící. Pravděpodovný termín konání pouti v roce 2013 je neděle 29. září.