Slavíme Květnou neděli

Dnešní křížová cesta – plánovaná do Náměště – se ze zdravotních důvodů nekoná. Otec Norbert se omlouvá všem, kdo se jí chtěli účastnit a přeje senickým farníkům požehnané prožití Svatého týdne.

Hlavní křesťanské svátky začnou jako obvykle společným setkáním farnosti u stolu lásky. Otec Tomáš předem děkuje všem, kdo se podílejí na přípravě letošního agapé, jakož i těm, kdo si najdou čas a přijdou za námi. Prožijeme večer plný radosti a chvály, který začne ve středu v 18:00 bohoslužbou nešpor v kostele a bude pokračovat tradiční rituální večeří na sále KD.

Podrobný duchovní program velikonočního třídenní najdete v ohláškách. Otec Tomáš vás prosí zejména o aktivní účast na slavné vigilii vzkříšení, která je matkou všech našich bohoslužebných shromáždění a cílem postního putování církve. Začátek obřadu čekejte na Bílou sobotu u ohně na náměstí úderem 21. hodiny.

Nácvik ministrantů proběhne v pátek a v sobotu bezprostředně po veřejné modlitbě ranních chval.

Otec Tomáš prosí naléhavě lektory, aby se už dnes v sakristii přihlásili o službu čtení během velikonočních obřadů a dobře se na ni připravili.

Vzadu pod kůrem leží rozpis modlitebních stráží k Božímu hrobu. Kostel bude moci být na Bílou sobotu přístupný pouze do té míry, nakolik se rozpis obsadí. Maximálně to však bude od 10 do 17 hodin.

Tóny varhan zazní v našem kostele naposledy při ranní mši svaté na velikonoční pondělí. Sbírka Velikonoční neděle podpoří bohoslovce v olomouckém kněžském semináři. Všem dárcům ať Pán odplatí svou štědrostí.

Svátost manželství si v našem chrámě v sobotu 6. dubna udělí Kateřina Berková a Marek Mako.

Při příležitosti ročního výročí vzniku našich webových stránek – spuštěných na Květnou neděli 2012 – oznamujeme farníkům ukončení zkušebního provozu.  Vaše připomínky a návrhy na zlepšení fungování tohoto portálu budou i nadále vítány.

Vítězem soutěže dětí z posledního čísla Farního listu se stal Vojta Rozsypal. Blahopřejeme.

ne 24.3. Květná neděle Senice 08:00 za farníky
po 25.3. Senice 18:00 na úmysl dárce
st 27.3. Senice 18:00 večerní chvály (v kostele)
19:00 hostina lásky – Agapé (KD)