Postní den farnosti

V září jsme v našich kostelích četli mimořádný pastýřský list otce arcibiskupa o pronásledování křesťanů ve světě.

Mnohé z nás šokovala uváděná čísla: na celém světě je pronásledováno až 200 milionů křesťanů, z nich je každoročně umučeno či zabito více než 100 tisíc. Na tomto stavu máme svůj podíl i my, protože jim neposkytujeme dostatečnou podporu.

Naše farnosti – Senice i Cholina – se zapojí do dne postu, který bude v pátek 17. října. Jistěže každý pátek je postním dnem. Ale v tento určený den může být půst přísnější, budeme obětovat veškeré nepohodlí, diskomfort, právě za pronásledované křesťany, zintenzivníme své modlitby za ně. Večer od půl deváté se sejdeme před vystavenou Nejsvětější Svátostí k adoraci, abychom s mládeží našich farností prosili za trpící křesťany kdekoli na světě.