Pravidelné bohoslužby

Mše svatá

Zda se mše svatá v daném týdnu skutečně koná beze změn si ověřte v rubrice ohlášky.

Farní kostel v Náměšti na Hané

neděle 11:00 po celý rok
středa 18:00 v letním období
17:00 v zimním období

Kaple v Loučanech

pondělí 18:00 sudý týden – v letním období
17:00 v zimním období

Dům seniorů František

pondělí 14:00 po celý rok – lichý týden

Svátost smíření
Ve všední dny se zpovídá přede mší svatou 20 minut s tím, že 5 minut před začátkem bohoslužby už kněz odchází do sakristie. V neděli podle časových možností, je možné se vyzpovídat i po mši sv. V Loučanech zpovídání přede mší sv. na požádání.

Adorační den farnosti
V olomoucké arcidiecézi je po celý rok každý den v některém kostele vystavena Nejsvětější Svátost oltářní k adoraci, kdy se farníci modlí také za bohoslovce. Ve farnosti Náměšť na Hané je Adorační den vždy 23. září.

Patrocinium
Patrocinium je svátek patrona kostela. Slaví se zpravidla nejbližší neděli. V Náměšti slavíme dvojí patrocinium – sv. Kunhuty (3. března) a v červnu Nejsvětější Trojice. V Loučanech sv. Floriána a Izidora (v pondělí kolem 4. května), na Nových Dvorech sv. Martina (v sobotu kolem 11. listopadu).