Jménem farnosti srdečně zvu všechny občany na mši svatou, která bude příští neděli pojata jako projev díkůvzdání Bohu za letošní úrodu s prosbou o požehnání pro pracovníky v zemědělství.

Zahájení adoračního dne, který připadá na neděli 26. srpna, jsem nucen z praktických důvodů přesunout až na odpoledne. Adorace bude probíhat podle nového rozpisu od 14:30 do 20:30. Naléhavě prodím o pomoc s obsazením adoračních stráží, ale ještě více o vaši horlivou účast – podobně jako tomu bývá na Bílou sobotu, kdy jste zvyklí zastavit se v chrámě třeba i s celou rodinou.

Prosím pozor, někteří jste se ptali na časový harmonogram děkanátní pouti na Hostýn. Dochází k malému posunu dopředu. Autobus odjíždí ve 13:30 hodin. Společná modlitba bude od 15 hodin, adorace začne v 16 hodin a mše svatá s arcibiskupem v 17 hodin. V autobuse máme zatím ještě 10 volných míst.

Uzávěrka Farního listu je tento pátek. Děkujeme za aktivní pomoc při vytváření našeho zpravodaje.

Kdo z vás neodebírá Katolický týdeník a má zájem o věcnou argumentaci v zapeklité otázce zvané „církevní restituce“, můžete si vzadu rozebrat kopii stanoviska, kterou zveřejnilo Ministerstvo kultury.

den liturgická oslava čas místo úmysl mše svaté
ne 19.8 20. neděle v mezidobí 8:00 Senice na poděkování za 80 let života s prosbou za dar zdraví a ochrany P. Marie
po 20.8 sv. Bernarda
út 21.8 sv. Pia X.