Při sbírce na opravy v neděli 20.2. se vybralo: Senička (čt) 280,- Kč, Senice 7.700,- Kč. Dohromady 7.980,- Kč. Pán Bůh zaplať!

V neděli 27.2. je sbírka na pomoc lidem, postiženým válkou na Ukrajině.

Popeleční středou začíná doba postní. Je to den přísného postu (postu od masa a postu újmy). Půst újmy znamená možnost jednoho plného nasycení během dne a je závazný pro věřící od 18 do 60 let. Nejsou jím také vázaní lidé nemocní. Podle přání našich biskupů máme tento půst a své modlitby obětovat za Ukrajinu. Liturgie postní doby nás vede k vnitřní duchovní obnově vybízí nás k větší soustředěnosti, sebeovládání, kajícnosti a smírnému odčiňování hříchů. Vážnosti této doby má odpovídat i hudba v kostele. Oltáře se nezdobí květinami (vyjma 4. neděle postní, slavností a svátků), v liturgických textech se vynechává každé „Aleluja“.

V pátek je první pátek v měsíci březnu. Dopoledne návštěvy nemocných. Od 17:30 výstav Nejsvětější Svátosti, příležitost k přijetí svátosti smíření. Po mši sv. svátostné požehnání.

V době postní budou bývat v kostele v Senici pobožnosti Křížové cesty. Budou o postních nedělích vždy ve 14:30.

den liturgická oslava místo/čas úmysl mše sv.
ne 27.2. 8. neděle v mezidobí
(Koná se sbírka na pomoc Ukrajině)
Senice
Za Zbyňka Štefana, za rodinu Štefanovu, Sekaninovu a Skopalovu