Slavíme 1. neděli postní

Při sbírce na Ukrajinu v neděli 27.2. se v Senici vybralo 11.032,- Kč. Pán Bůh zaplať!

Hospodyně ze Senice a Seničky věnovaly při hromniční sbírce 5.000,- Kč. Peníze budou použity na splacení dluhu za hřbitovní ohradní zeď. Pán Bůh zaplať!

Popeleční středou začala doba postní. Liturgie postní doby nás vede k vnitřní duchovní obnově vybízí nás k větší soustředěnosti, sebeovládání, kajícnosti a smírnému odčiňování hříchů. Vážnosti této doby má odpovídat i hudba v kostele. Oltáře se nezdobí květinami (vyjma 4. neděle postní, slavností a svátků), v liturgických textech se vynechává každé „Aleluja“..

P. Martin je nemocný, proto jsou omezeny mše sv. Díky za pochopení.

V době postní budou bývat v kostele v Senici pobožnosti Křížové cesty. Budou o postních nedělích vždy ve 14:30.

den liturgická oslava místo/čas úmysl mše sv.
ne 6.3. 1. neděle postní Senice 08:00 Za živé a farníky
14:30 Pobožnost Křížové cesty
st 9.3.
čt 10.3. Pro nemoc mše sv. v Seničce nebude