Rok víry – vyhlášený papežem Benediktem XVI. – bude ve Vatikánu zahájen tento čtvrtek, tedy přesně v den 50. výročí zahájení Druhého vatikánského koncilu. Pastýřský list otce arcibiskupa, který zdůrazňuje pastorační možnosti a priority Roku víry v naší místní církvi, bude brzy otišněn v dušičkovém Farním listu.

Jednání pastorační rady bude na přání významné části členů posunuto o jeden den, na úterý 16. října. Začátek zůstává od 19 hodin. Prosím všechny, kterých se to týká, aby si dopředu promysleli své návrhy na pastorační akce v r. 2013. Sestavení a schválení pastoračního plánu je tentokrát jediným, za to ale velmi důležitým, bodem večera.

Očekávané blahořečení komunity františkánských mučedníků proběhne v Praze už tuto sobotu. Čtvrtým dnem dnes pokračuje duchovní příprava, na tuto událost, ke které pro vaši inspiraci postupně publikujeme na farním webu myšlenky doplněné o text krátké modlitby.

Příprava biřmovanců a společenství rodin s dětmi proběhnou o víkendu jako obvykle.

Sbírka na opravu varhan se tento měsíc uskuteční mimořádně už příští neděli, abychom předešli kolizi s termínem tradiční říjnové sbírky na misie. Předem děkujeme za vaši podporu pro obě záležitosti.

Nejbližší křest dítěte nás čeká příští neděli odpoledne ve 13:30. Půjde o Zuzanku Marii Solovskou ze Senice. Bohu díky.

Tabulka na stolku pod kůrem, která má název „Z diáře otce Tomáše“, uvádí volné termíny, ve kterých by v případě vašeho zájmu mohl přijít k vám domů na návštěvu. Děkanátní kalendář na rok 2013 obsahuje mimo jiné i čtyři obrázky z naší farnosti.

den liturgická oslava čas místo úmysl mše svaté / poznámky
ne 7.10. 27. neděle v mezidobí 8:00 Senice za + Tobiáše a Annu Tichých a za Boží požehnání pro živou rodinu
po 8.10. 15:00 Senice bohoslužba slova a poslední rozloučení  se + p. Stanislavem Pazderou ze Senice
út 9.10. 18:00 Senice za + Vlastu Vařechovu