Slavíme 30 neděli v mezidobí

Slavnost všech svatých a památka zemřelých patří k sobě jako dvě strany jedné mince. První z nich jsme dokonce vyzváni prožívat podle svých možností jako zasvěcený svátek. Kdo tedy můžete, přijďte ve čtvrtek do kostela.

Plnomocné odpustky za duše v očistci můžete získat mimo jiné za předpokladu, že jste se smířili s Bohem a s církví ve svaté zpovědi. Proto vám dnes odpoledne nabízíme s otcem Norbertem mimořádný zpovědní den, a to v Senici od 14 do 15 hodin a v Náměšti od 15 do 16 hodin.

Z laskavého rozhodnutí Svatého Stolce je doba odpustkových modliteb za zemřelé pro naši zemi od letošního roku prodloužena (od 25.10. do 8.11.).

Návštěvy nemocných proběhnou ve čtvrtek odpoledne v Senici a v sobotu dopoledne v Seničce.

Místo adorace po páteční mši svaté půjdeme se svíčkami na hřbitov. Modlitební bdění mladých v Seničce bude jako obvykle.

Příští neděli bude u nás pravidelná dětská mše svatá. Po ní se na faře sejdou rodiny těch dětí, které by v r. 2013 měly jít poprvé ke svatému přijímání. Pokud víte o někom, kdo nedostal pozvánku k přípravě, ale má o ni zájem, ať se na mě kvůli tomu co nejdříve obrátí. Jsou-li v některých rodinách věřící spíše prarodiče než rodiče, prosím o spolupráci právě je, případně kmotry. Podmínkou přijetí dítěte ke svátostem je mimo školní výuku náboženství také aktivní přístup k přípravě a poctivá účast na nedělních bohoslužbách.

Prosím ty, kdo ještě mají zájem o kalendář děkanátu, aby si jej vzali domů buď dnes, nebo nejpozději během dušičkových svátků. Ti, kdo už tak učinili, ať také nezapomenou přinést do pokladničky 60,- Kč.

den liturgická oslava čas místo úmysl mše svaté / poznámky
ne 28.10. Slavnost výročí posvěcení kostela (21.10.1860) 8:00 Senice za živou a + rodinu Sekyrovu a Dudkovu, zvláště za + rodiče a prarodiče
14:00 Senice mimořádný zpovědní den
st 31.10. 18:00 Senice na úmysl dárce