Slavíme 2. neděli postní

Poslední veřejné vystoupení papeže Benedikta XVI. proběhne ve středu 27. února dopoledne při generální audienci na náměstí sv. Petra ve Vatikánu. Přímý přenos vysílá také TV Noe.

Konec současného pontifikátu nastane ve čtvrtek večer ve 20 hodin. Od té chvíle je stolec sv. Petra uprázdněn, jméno papeže nebude moci být připomínáno při liturgii a do zvolení nového římského biskupa nemá smysl ani soukromá modlitba na úmysly Svatého otce.

Otec Tomáš naléhavě prosí všechny věřící, aby vnímali události spojené se střídáním papežů očima víry a nikoli jako mediálně zajímavou událost. Tento postoj můžete dát najevo mimo jiné osobní účastí na mši svaté za šťastnou volbu Petrova nástupce, která se bude konat v sobotu ráno. Všem, kdo přijdou, předem děkuje.

Volba nového papeže bude ve farnosti oznámena hned po přijetí oficiální zprávy 10 minutami slavnostního vyzvánění a také vyvěšením vatikánské vlajky na farní budově.

V tomto týdnu proběhnou pravidelné návštěvy nemocných obvyklým způsobem, tedy ve čtvrtek v Senici a v sobotu v Seničce.

Schůzka ministrantů se koná na faře příští neděli po mši svaté.

Nejbližší příprava ke svatému přijímání se musí posunout o jeden týden z důvodu zastupování v Litovli.

Letošní diecézní setkání mládeže proběhne v sobotu před Květnou nedělí na Velehradě. Otec Tomáš prosí zájemce o společnou dopravu děkanátním autobusem, aby se mu přihlásili do příští neděle.

ne 24.2. 2. neděle postní Senice 08:00 za + Marii a Františka Šindelářovy, rodiče, sourozence a za živou rodinu Šindelářovu a Endelovu
14:30 křížová cesta ve farním kostele

st 27.2. Senice 18:00 za Petra Vařechu, rodiče, tety Vlastu a Josefku a za dar zdraví pro živou rodinu Vařechovu
18:45 večerní chvály (na faře)